Не хватает вакцин? Рано радовались...

Прививочные новости, национальное законодательство, опыт борьбы за право свободного выбора в отношении прививок, создание собственных организаций в Украине.
Сообщение
Автор
0льга
Старожил форума
Сообщения: 397
Зарегистрирован: 08 янв 2011, 17:24

Re: Не хватает вакцин? Рано радовались...

#31 Сообщение 0льга » 20 сен 2013, 11:57

Чи то кременчужани нічого не розуміють у законах, чи у міському управлінні охорони здоров»я не можуть читати ?
Фахівці Кременчуцького міського управління охорони здоров»я продовжать проводити щеплення дітей туберкуліном без дозволу та погодження батьків. Причина того, що дозволи у батьків не запитуватимуть – законодавство і погляди на нього керівників міського управління охорони здоров»я. Зоокрема, погляди на визначення, що собою означає «туберкулінова проба».
«Дозволу батьків в цьому випадку не потрібно. Бо тут мова йде про туберкулінові проби, які не є щепленням. Перевірка учня школи на реакція Манту туберкуліном є теж саме, що і медичний огляд у лікаря. Для того аби медики оглянули учня школи дозволу батьків запитувати не потрібно», - так відповів на запитання «Програми плюс» щодо дотримання вимог медичного законодавства в цій справі, коли мова йде про щеплення дітей туберкуліном, заступник керівника міського управління охорони здоров»я Дмитро Петращук.
Цікаво, що читачі газети «Програма плюс» думають інакше. Й при цьому громадяни посилаються на закони. Зокрема на Закон України „Основи законодавства України про охорону здоров'я”:
Ст.42 Ризиковані методи ... профілактики ... визнаються допустимими, якщо вони ... застосовуються за згодою інформованого про їх можливі шкідливі наслідки пацієнта
Ст.43 Щодо пацієнта віком до 14 років (малолітнього пацієнта), а також пацієнта, визнаного в установленому законом порядку недієздатним, медичне втручання здійснюється за згодою їх законних представників.
Згода пацієнта чи його законного представника на медичне втручання не потрібна лише у разі наявності ознак прямої загрози життю пацієнта за умови неможливості отримання з об’єктивних причин згоди на таке втручання від самого пацієнта чи його законних представників.
Закон України „Про захист населення від інфекційних хвороб”:
Ст.12 Повнолітнім дієздатним громадянам профілактичні щеплення проводяться за їх згодою... Особам, які не досягли п»ятнадцятирічного віку..., щеплення проводяться за згодою їх батьків.
P.S. Загалом це перший випадок в історії міста, коли медики проводять масові щеплення без дозволу батьків. Як на репортера - у такому поспіху є свої причини. По перше – туберкулінових доз багато. Їх отримали 24 тисячі, тож потрібно все вколоти. А по друге – ніхто з чиновників міського управління охорони здоров»я не говорить ні про якість вакцин, ні про їх термін придатності. Відповідних документів чиновники не оприлюднюють.
Точка зору репортуера – певно в цій справі є великі проблеми. Тому й такий поспіх, якого раніше у місті не було.
Редакція дякує нашим читачам, які допомагають «Програмі плюс» віднайти правду в цій справі.
http://pplus.in.ua/golovne/1603-chi-to- ... tati-.html

Ответить

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 2 гостя